Co powinien mieć funkcjonalny piekarnik?

Nowoczesne piekarniki cechują się przede wszystkim funkcjonalnością. Posiadają nawet po kilkanaście funkcji grzania, które pozwalają eksperymentować w kuchni. Producenci coraz większą uwagę przykładają również do komfortu użytkowania, by ich piekarniki zapewniały nie tylko znakomity smak potraw, ale również łatwą i bezpieczną obsługę. Z poniższych akapitów dowiesz się, co powinien mieć funkcjonalny piekarnik.

Szybkie nagrzewanie

Pamiętasz, jak kiedyś musiałeś włączać piekarnik nawet kilkanaście minut przed rozpoczęciem pieczenia? Było to konieczne, aby osiągnął właściwą temperaturę. Niestety nagrzewając się, marnował nie tylko cenny czas, ale również energię elektryczną. Aby temu zapobiec i jednocześnie zwiększyć komfort pieczenia, producenci wprowadzili funkcję szybkiego nagrzewania. Dzięki niej piekarnik wykorzystuje wszystkie źródła grzania, by w jak najkrótszym czasie osiągnąć wybraną temperaturę, po czym wraca do wcześniejszych ustawień.

funkcjonalny piekarnik

Prowadnice teleskopowe

Wygodne pieczenie gwarantują również prowadnice teleskopowe, które umożliwiają całkowite wysunięcie blach z komory piekarnika. Są one stabilne i bez problemu znoszą duże obciążenia, dlatego utrzymują nawet ciężkie porcje potraw. Dzięki nim z łatwością wyjmiesz potrawę z rozgrzanej komory, nie martwiąc się o przypadkowe oparzenia. W pełni funkcjonalny piekarnik oferuje prowadnice teleskopowe z funkcją STOP. Ich dodatkową zaletą jest to, że blokują się w pozycji wysuniętej, co jeszcze bardziej zwiększa komfort i bezpieczeństwo pracy.

Automatyczne otwieranie drzwi

Otwieranie drzwi piekarnika nie stanowi żadnego problemu, wystarczy lekko pociągnąć za uchwyt, by zyskać dostęp do komory. Jednak co w sytuacji, gdy w obu rękach trzymasz ciężką blachę? Jeśli nie ma w pobliżu osoby, która mogłaby otworzyć piekarnik za Ciebie, musisz radzić sobie sam. Rozwiązaniem tego problemu jest automatyczne otwieranie drzwi. Dzięki specjalnej konstrukcji uchwytu, wystarczy go delikatnie dotknąć, np. łokciem, a drzwi otworzą się automatycznie. Zapewni to wyjątkowo wygodne pieczenie.

funkcjonalny piekarnik

Funkcjonalny piekarnik sterowany smartfonem

Jeśli nie chcesz za każdym razem wstawać z kanapy, by sprawdzić stan wypieczenia swojej potrawy, powinieneś zainwestować w piekarnik sterowany smartfonem. Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi możesz sterować nim z dowolnego miejsca zarówno w domu, jak i poza nim. Jedyne co musisz zrobić, to zainstalować na swoim smartfonie dedykowaną aplikację, a następnie połączyć ją z piekarnikiem. W ten sposób będziesz mógł kontrolować proces pieczenia, zmieniać temperaturę, uruchamiać dodatkowe funkcje, a także włączać i wyłączać urządzenie.

funkcjonalny piekarnik
Piekarnik elektryczny Bosch Serie 6 HBG5370B0

Klasa efektywności energetycznej: A
Kolor: Czarny
Pojemność piekarnika (l): 71
Minutnik: Tak
Termoobieg: Tak
sprawdź cenę
funkcjonalny piekarnik
Piekarnik elektryczny Amica ED 97619VBA+ X-TYPE STEAM

Klasa efektywności energetycznej: A+
Kolor: Czarny
Pojemność piekarnika (l): 77
Minutnik: Tak
Termoobieg: Tak
sprawdź cenę
funkcjonalny piekarnik
Piekarnik parowy Samsung Natural Steam NV7B4140VAK

Klasa efektywności energetycznej: A+
Kolor: Czarny
Pojemność piekarnika (l): 76
Minutnik: Tak
Termoobieg: Tak
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Post Author: Kaja Tylicka

Specjalistka od sprzętów AGD, w szczególności kuchennych. Lubi proste, ale skuteczne rozwiązania, które sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Prywatnie miłośniczka zwierząt. Jej dom wypełniają dwa wiernie towarzyszące psy, trzy niezależne koty oraz gadatliwa papuga, która zawsze ma coś do powiedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *