5 powodów, dla których powinieneś mieć oczyszczacz powietrza

W sezonie jesienno-zimowym jakość powietrza jest daleka od doskonałości. Dopuszczalne stężenia zanieczyszczeń nie raz przekraczane są nawet o kilkaset procent. Choć ochrony przed smogiem szukamy wewnątrz budynków, nie zdajemy sobie sprawy, że w środku powietrze może być nawet bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Na szczęście jakość powietrza pomoże nam poprawić oczyszczacz, który usunie zarówno kurz, alergeny, jak i smog. Przedstawiamy pięć dobrych powodów, dla których każdy z nas powinien mieć w domu oczyszczacz powietrza.

1. Łagodzi objawy alergii

Większość osób decyduje się na zakup oczyszczacza powietrza ze względu na występowanie smogu. Jednak ten sprzęt przyda się również na wiosnę, kiedy to przyroda budzi się do życia, a wraz z nią rozpoczyna się okres pylenia. Jest to niekorzystny czas dla alergików, u których nasilają się objawy takie jak: katar, kaszel, drapanie w gardle, łzawienie z oczu, a nawet swędzenie skóry. Ulgę przyniesie im oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA 13, który wyłapie i skutecznie usunie wszystkie unoszące się w powietrzu alergeny.

Świeże powietrze z oczyszczaczem

2. Niweluje nieprzyjemne zapachy w domu

Według specjalistów, z oczyszczacza powietrza powinniśmy korzystać przez cały rok. Dlaczego? Choćby z tego powodu, że w domu unoszą się lotne związki organiczne, które są szkodliwe dla naszego zdrowia, a także mnóstwo nieprzyjemnych zapachów. Powstają one podczas gotowania, palenia papierosów, używania silnych detergentów, a nawet niektórych kosmetyków. Większość oczyszczaczy ma zainstalowane filtry węglowe, które poradzą sobie z przykrymi zapachami. Zawarte w nich cząsteczki aktywnego węgla cechują się bowiem doskonałą absorpcją zapachów.

3. Usuwa sierść zwierząt

Choć zainteresowanie oczyszczaczami powietrza wzrasta w okresie grzewczym, niektóre osoby powinny z nich korzystać przez cały rok. Dotyczy to przede wszystkim osób, które mają w domu futrzaste czworonogi – psy lub koty. Zwierzęta codziennie gubią sierść i naskórek, przez co w mieszkaniu wzrasta ilość kurzu i roztoczy, nasilają się również reakcje alergiczne. Pamiętajmy również o tym, że zwierzęta wydzielają specyficzne zapachy. Dobry oczyszczacz powietrza poradzi sobie zarówno z sierścią, jak i zneutralizuje zapachy. Ma bowiem specjalny czujnik gazów i brzydkich zapachów, który przez cały czas monitoruje jakość powietrza w mieszkaniu.

oczyszczacz powietrza

4. Poprawia samopoczucie

Czyste powietrze ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Nie tylko zapobiega infekcjom, ale również ułatwia oddychanie, zasypianie i poprawia koncentrację. Warto więc zaopatrzyć się w to urządzenie, ponieważ zwiększy wydajność naszej pracy i zapewni komfort w ciągu dnia.

5. Pomaga zadbać o zdrowie

Pomimo regularnego sprzątania, w domu znajduje się najwięcej kurzu, bakterii i roztoczy. Nie zapominajmy, że do wnętrza dostaje się również smog. Jego składniki – pyły zawieszone PM2,5 oraz PM10 dostają się do płuc i krwiobiegu, negatywnie wpływając na cały nasz organizm. Najlepsze oczyszczacze powietrza poradzą sobie ze wszystkimi rodzajami zanieczyszczeń. Są bowiem często wyposażone w trzy filtry – wstępny, węglowy i HEPA 13. Każdy z nich odpowiada za usuwanie innego rodzaju zanieczyszczeń.

oczyszczacz powietrza Oczyszczacz powietrza Samsung AX32BG3100GG

Maks. powierzchnia pomieszczenia (m2): 41
Liczba stopni oczyszczania: 3 prędkości wentylatora
Liczba filtrów: 3 – wstępny, węglowy, HEPA
oczyszczacz powietrza
oczyszczacz powietrza Oczyszczacz powietrza Amica APD 4011

Maks. powierzchnia pomieszczenia (m2): 60
Liczba stopni oczyszczania: 3
Rodzaj filtrów: HEPA
oczyszczacz powietrza
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Łącznie: 1 Średnia: 5]
+ posts

Post Author: admin

2 thoughts on “5 powodów, dla których powinieneś mieć oczyszczacz powietrza

  JoAsia

  (15 listopada, 2019 - 2:24 pm)

  Mam oczyszczacz i polecam. Co prawda nie Samsunga tylko Sharpa. Wciąga wszystko! A nieprzyjemne zapachy raz dwa! (mąż przetestował – you know what I mean 😀 😀

  Łukasz

  (25 grudnia, 2019 - 7:17 am)

  Ja mam kompaktowych rozmiarów oczyszczacz Philipiaka który jest wydajny i skuteczny. Ma wszystko to co powinny mieć tego typu urządzenia czyli filtr HEPA, jonizator i lampę UV a dodatkowo sterowany jest pilotem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *