Czym kierować się przy zakupie myjki do okien?

Większość z nas nie lubi myć okien. Jest to niewygodna i czasochłonna czynność, a uzyskane efekty nie zawsze są zadowalające. Na szczęście z pomocą przychodzi nam myjka do okien, dzięki której szybko wyczyścimy wszystkie okna w domu. Jest ona poręczna i bardzo wydajna, a do tego nie wymaga stosowania dodatkowych detergentów. Popularność tego typu sprzętów cały czas rośnie, a producenci co roku wypuszczają na rynek nowe modele wyposażone w dodatkowe technologie. Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę, by wybrać dobrej jakości myjkę, która spełni nasze oczekiwania?

Czas pracy i ładowania akumulatora

Każda myjka do okien ma wbudowany akumulator, dzięki czemu może działać bez konieczności podłączania do gniazdka elektrycznego. Warto zatem sprawdzić, jaką wydajnością cechuje się akumulator. Im dłuższy będzie jego czas pracy, tym więcej okien umyjemy na jednym ładowaniu. Niektóre akumulatory wytrzymują zaledwie 15 minut, a inne zapewniają nawet 35 minut nieprzerwanej pracy. Oprócz wydajności akumulatora warto również zwrócić uwagę na jego czas ładowania. Nie powinien być on dłuższy niż 4 godziny — nie chcemy przecież tak długo czekać, aż będziemy mogli ponownie skorzystać z myjki do okien.

Możliwość wymiany akumulatora

W większości myjek do okien akumulator jest zamontowany na stałe i nie ma możliwości jego demontażu. Jeśli więc całkowicie odmówi posłuszeństwa, nie będziemy już więcej mogli skorzystać z naszej myjki. Jednak niektórzy producenci stosują w swoich urządzeniach wymienne akumulatory, co jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Możemy bowiem dokupić drugi akumulator i używać go wymiennie z tym oryginalnym. Dzięki temu nawet jeśli wyczerpie nam się akumulator podczas pracy, będziemy mogli wymienić go na nowy i spokojnie dokończyć mycie okien.

myjka do okien

Praca w pionie i poziomie

Warto sprawdzić, czy myjka do okien umożliwia pracę nie tylko w pozycji pionowej, ale również w poziomej. Jest to praktyczna funkcja, która pozwoli nam umyć nie tylko okna, ale również płytki w łazience czy wiszące lustro.

Waga myjki

Choć ciężar myjki może wydawać się bez znaczenia, ma on kluczowe znaczenie dla naszego komfortu pracy. Z racji tego, że myjkę trzymamy w jednej ręce, powinniśmy wybierać modele o stosunkowo niskiej wadze. Pamiętajmy jednak, że na ciężar urządzenia ma również wpływ wielkość zbiornika na wodę. W wyjątkowo lekkich modelach pojemnik na wodę może być bardzo mały, co będzie wiązało się z koniecznością częstego uzupełniania wody. Na ergonomię pracy ma również wpływ rączka myjki. Powinna być ona tak zaprojektowana, aby stabilnie leżała w dłoni.

Dodatkowe wyposażenie

Na koniec warto sprawdzić, jakie dodatkowe wyposażenie ma nasza myjka do okien. Zazwyczaj w zestawie znajdują się spryskiwacze i nasadki z mikrofibry, a także dedykowane środki czyszczące. Niekiedy producenci dodają do myjek specjalne drążki, tzw. lance przedłużające, które umożliwiają mycie wysokich okien. Dzięki nim umyjemy wysoko usytuowane okna bez konieczności stawania na krześle czy drabinie.

myjka do okien Myjka do okien Karcher WV 5 Plus N Black

Wydajność mycia na jednym naładowaniu: 105 m2
Funkcje: Funkcja odsysania
Czyszczenie: okien, luster, kabin prysznicowych
Zasilanie: Akumulatorowe
Czas ładowania: 180 min
Czas pracy bezprzewodowej: 35 min
Zbiornik wody brudnej: 100 ml
myjka do okien
myjka do okien Myjka do okien Karcher WV6 + Pad KV4 1.633-570.0


Wydajność mycia na jednym naładowaniu: 300 m2
Funkcje: Funkcja odsysania
Czyszczenie: okien, luster, kabin prysznicowych
Zasilanie: Akumulatorowe
Czas ładowania: 170 min
Czas pracy bezprzewodowej: 100 min
Zbiornik wody brudnej: 150 ml
myjka do okien
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Łącznie: 1 Średnia: 5]

Post Author: Kaja Tylicka

Specjalistka od sprzętów AGD, w szczególności kuchennych. Lubi proste, ale skuteczne rozwiązania, które sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Prywatnie miłośniczka zwierząt. Jej dom wypełniają dwa wiernie towarzyszące psy, trzy niezależne koty oraz gadatliwa papuga, która zawsze ma coś do powiedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *