Dlaczego warto kupić odkurzacz automatyczny?

Jeśli chcesz utrzymać odpowiednią czystość w domu, nie obejdziesz się bez odkurzacza. Na rynku dostępne są różne rodzaje odkurzaczy, jednak coraz popularniejsze stają się roboty sprzątające. Są one lekkie, poręczne i pracują samodzielnie, a to tylko niektóre z ich zalet. Sprawdź, co jeszcze może zaoferować Ci odkurzacz automatyczny.

Pracuje samodzielnie

Największą zaletą odkurzacza automatycznego jest to, że może pracować całkowicie samodzielnie, bez naszej ingerencji. Wystarczy, że uruchomimy go za pomocą pilota lub wciśniemy odpowiednik przycisk na jego obudowie. Odkurzacz będzie samodzielnie poruszał się po wszystkich pomieszczeniach w domu, usuwając napotkane po drodze zanieczyszczenia. My w tym czasie możemy zająć się innymi obowiązkami, ale przeznaczyć ten czas na odrobinę relaksu.

Wykrywa kurz i zabrudzenia

Nie musimy nakierowywać urządzenia na kurz czy okruszki zalegające na podłodze. Odkurzacz automatyczny posiada wbudowane specjalne czujniki, dzięki którym bez problemu wykrywa zanieczyszczenia. Porusza się po domu w inteligentny sposób, a obracające się szczotki przenoszą napotkane zabrudzenia do specjalnego pojemnika. Warto dodać, że odkurzacze automatyczne mają zaprogramowane systemy nawigacji, dzięki czemu poruszają się po całym domu i wjeżdżają we wszystkie kąty.

odkurzacz automatyczny

Omija przeszkody

Oprócz podstawowych sensorów wykrywających zabrudzenia, każdy odkurzacz automatyczny ma wbudowane czujniki wykrywające przeszkody. Dzięki temu odkurzacz nie zderza się ze ścianami i meblami, tylko delikatnie dojeżdża do nich na kilka centymetrów, wciągając zanieczyszczenia. Co więcej, taki odkurzacz jest w stanie wykryć również schody, dzięki czemu nie musimy się martwić, że spadnie z dużej wysokości i ulegnie uszkodzeniu.

Nie ma kabli

W przeciwieństwie do odkurzaczy standardowych, modele automatyczne nie posiadają kabli. Mają bowiem wbudowane wytrzymałe akumulatory, dzięki czemu mogą swobodnie poruszać się po całym mieszkaniu. Po zakończeniu sprzątania wracają do swojej stacji dokującej, aby ponownie naładować akumulator. Jedynie ona wymaga podłączenia do gniazdka elektrycznego.

Jest wygodny w obsłudze

Odkurzacz automatyczny jest niezwykle wygodny w użytkowaniu. Poza tym, że pracuje samodzielnie, nie wymaga kupowania dodatkowych worków. Wszystkie zanieczyszczenia trafiają bowiem do pojemnika, który można z łatwością wyjąć i opróżnić nad koszem. Pojemniki na zabrudzenia są zazwyczaj przezroczyste, co jest dodatkową zaletą, gdyż możemy łatwo sprawdzić, jakie przedmioty wciągnął odkurzacz i je odzyskać, co nie jest takie łatwe w przypadku odkurzaczy workowych.

Nie zajmuje wiele miejsca

Kolejną zaletą odkurzaczy automatycznych jest to, że nie zajmują dużo miejsca. Większość z nich ma okrągłe kształty i zaledwie kilka centymetrów wysokości, dzięki czemu zmieszczą się nawet pod niektórymi meblami. Ich kompaktowe rozmiary i niewielka waga sprawiają, że można je z łatwością przenosić nawet pomiędzy piętrami.

odkurzacz automatyczny Robot sprzątający iRobot Roomba Combo

Tryby (odkurzacz automatyczny): Mopowanie, Odkurzanie
Zastosowane czujniki: Spadania, Kierunku ruchu
Akumulator: NiMH 3000mAh
Rodzaj sterowania: Zdalne, Głosowe, Przyciski
odkurzacz automatyczny
odkurzacz automatyczny Robot sprzątający Xiaomi Robot Vacuum S10

Tryby (odkurzacz automatyczny): Mopowanie, Odkurzanie
Zastosowane czujniki: Antykolizyjny, Prędkościomierz, Indukcyjny, Żyroskop, Radarowy, Czujnik klifu, LDS - laserowe skanowanie pomieszczenia
Akumulator: 3200 mAh
Rodzaj sterowania: Aplikacja dedykowana, Alexa, Google Assistant
odkurzacz automatyczny
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Łącznie: 1 Średnia: 5]

Post Author: Kaja Tylicka

Specjalistka od sprzętów AGD, w szczególności kuchennych. Lubi proste, ale skuteczne rozwiązania, które sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Prywatnie miłośniczka zwierząt. Jej dom wypełniają dwa wiernie towarzyszące psy, trzy niezależne koty oraz gadatliwa papuga, która zawsze ma coś do powiedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *