4 niespodziewane przedmioty, które możesz przechowywać w lodówce

Lodówka to sprzęt AGD, który służy do przechowywania żywności. Jej zadaniem jest dbanie o świeżość mięs, serów, warzyw i owoców, aby przez dłuższy czas zachowały swoje naturalne wartości odżywcze. Jednak mało kto wie, że lodówka stwarza doskonałe środowisko do przechowywania innych, niespożywczych produktów. Z poniższej listy dowiesz się, jakie przedmioty możesz z powodzeniem przechowywać w niskiej temperaturze.

Kosmetyki

W lodówce możesz przechowywać niektóre kosmetyki, np. kremy pod oczy czy kremy przeciwsłoneczne. Schłodzony krem nałożony na skórę zniweluje oznaki niewyspania, pobudzi skórę i pomoże zmniejszyć nieestetyczne wory pod oczami. Co więcej, niska temperatura pomoże zachować trwałość produktów przez dłuższy czas i ich korzystne właściwości. Szczególnie duże znaczenie ma to w przypadku kremów naturalnych, które w swoim składzie posiadają substancje aktywne, np. retinol czy witaminę C. Poza kremami, w lodówce z powodzeniem możesz przechowywać eyelinery, wodoodporne tusze do rzęs i lakiery do paznokci. Tym ostatnim nie służy ciepło ani nadmierne oświetlenie, ponieważ szybko się rozwarstwiają i wysychają, przez co nie nadają się do dalszego użytku. Chłód pomoże utrzymać odpowiednią konsystencję lakieru i w rezultacie przedłuży ich żywotność.

lodówka

Filmy do aparatu

Choć wiele osób uzna to za wariactwo, lodówka świetnie nadaje się do przechowywania filmów do aparatu, czyli popularnych kliszy. Są one bardzo delikatne, łatwo można je uszkodzić, a poza tym szybko ulegają zużyciu. W lodówce możesz więc z powodzeniem przechowywać filmy, ponieważ niska temperatura opóźnia procesy starzenia i pozwala utrzymać ich odpowiednie parametry przez długi czas.

Rajstopy i pończochy

Wbrew pozorom nie tylko garderoba jest odpowiednim miejscem do przechowywania rajstop i pończoch. Jest nim również lodówka. Wszystko dlatego, że niska temperatura ma bardzo korzystny wpływ na ich materiał. Chłód sprawia, że włókna rajstop stają się bardziej jędrne i sprężyste, co z kolei zapewni im większą wytrzymałość. Zanim więc włożysz rajstopy do bębna pralki, umieść je na noc w lodówce. W ten sposób zyskasz gwarancję, że nie zniszczą się w trakcie cyklu prania.

Kwiaty cięte i ich cebulki

Lodówka świetnie nadaje się również do przechowywania ciętych kwiatów, ponieważ niskie temperatury spowalniają procesy metaboliczne i chronią rośliny przed zwiędnięciem. Jeśli więc chcesz, aby na drugi dzień równie pięknie prezentowały się w wazonie, powinieneś umieścić je na noc w lodówce. Pamiętaj jednak, aby łodygi i kwiaty nie dotykały ścianek urządzenia, gdyż może dojść do ich przemrożenia. Poza tym, kwiaty nie mogą być przechowywane razem z owocami i warzywami, ponieważ te wydzielają etylen, który przyspiesza dojrzewanie roślin. Jeśli nie usuniesz ich z lodówki, Twój bukiet po prostu zwiędnie.

Lista przedmiotów, które można przechowywać w lodówce, jest o wiele dłuższa. Znajdziemy na niej również niektóre leki, cebulki wiosennych kwiatów (np. krokusów czy tulipanów), a także świeczki i… jeansy – zimno zabija bakterie i pomaga zachować kolor materiału.

lodówka Lodówka Amica FD2355.4

Klasa efektywności energetycznej: F
Pojemność chłodziarki (l): 170
Pojemność zamrażarki (l): 41
Instalacja: Wolnostojąca
Poziom hałasu (dB): 41
lodówka
lodówka Lodówka Bosch Serie 4 KGN49XWEA

Klasa efektywności energetycznej: E
Pojemność chłodziarki (l): 330
Pojemność zamrażarki (l): 105
Instalacja: Wolnostojąca
Poziom hałasu (dB): 40
lodówka
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Łącznie: 0 Średnia: 0]
+ posts

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *