Lodówka, która pokazuje, co jest w środku, robi zakupy i reaguje na polecenia – poznaj inteligentne lodówki!

Chcesz zobaczyć, jakie produkty spożywcze masz w lodówce? Już nie musisz za każdym razem otwierać jej drzwi. Czasami wystarczy zapukać albo wyświetlić obraz wnętrza chłodziarki na swoim smartfonie. To tylko jedna z wielu nowoczesnych funkcji, które oferują inteligentne lodówki. Niektóre modele pomogą Ci zrobić listę zakupów, wybiorą najlepszy przepis kulinarny albo nawet odtworzą ulubioną muzykę. Sprawdź, co jeszcze oferują inteligentne urządzenia.

Co potrafi inteligentna lodówka?

Smart lodówki, tak jak inne inteligentne sprzęty AGD, mają ułatwiać nam życie. Producenci co chwilę wypuszczają na rynek nowe lodówki, które wyposażone są w jeszcze więcej udogodnień i innowacyjnych technologii. Mówiąc o smart lodówkach, będziemy raczej obracać się w kręgu lodówek side by side, french door lub multidoor. Klasyczne modele z zamrażarką u dołu lub u góry jeszcze nie doczekały się tak wielu innowacyjnych udogodnień. Cechą charakterystyczną inteligentnych lodówek są duże wyświetlacze dotykowe LED umieszczone na ich drzwiach. Poza tym takie urządzenia wyposażone są w moduły Wi-Fi, dzięki którym mogą łączyć się z siecią internetową. To z kolei sprawia, że na drzwiach lodówki możemy z powodzeniem wyświetlić przepis na potrawę, a nawet program kulinarny.

lodówka, która pokazuje, co jest w środku

To jednak nie wszystkie innowacje. Na rynku dostępna jest również lodówka, która pokazuje, co jest w środku, a także lodówka z kamerą, dzięki której możemy podglądać jej zawartość. Te pierwsze modele ma w swojej ofercie marka LG, natomiast drugie marka Samsung.

Lodówka, która pokazuje, co jest w środku

Dwa lata temu marka LG zaprezentowała swoją inteligentną lodówkę LG InstaView Door – in – Door. Co potrafi ten sprzęt i dlaczego jest „inteligentny”? Przede wszystkim jest to lodówka, która pokazuje, co jest w środku, gdyż została wyposażona w nowoczesną technologię InstaView. Pozwala ona przeglądać wnętrze lodówki, ale co najlepsze – bez konieczności otwierania drzwi. Trzeba przyznać, że dość niezwykłe, ale również bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ pozwoli ograniczyć zużycie energii elektrycznej. W jaki sposób działa funkcja InstaView? Ekran ulokowany w drzwiach lodówki jest przezroczysty, a po dwukrotnym stuknięciu palcem, zamienia się w przezroczystą matrycę, która doskonale ukazuje, co znajduje się w środku. Dzięki temu nie musimy otwierać drzwi, aby sprawdzić, jakie produkty spożywcze ułożone są na półkach. Taka lodówka „puk puk” nie tylko estetycznie wygląda, ale również pozwala zatrzymać zimne powietrze we wnętrzu na dłużej.

Co jeszcze potrafi inteligentna lodówka od marki LG? Przede wszystkim otwiera przed Tobą drzwi. Dosłownie. Producent zamontował w niej specjalny czujnik, który automatycznie otworzy drzwi, gdy postawisz stopę tam, gdzie pada światło lampki. Poza tym w jej wnętrzu znajdziesz kostkarkę do lodu Slim Spaceplus™, która zapewni Ci stały dostęp do kostek lodu. Dzięki temu, że producent wbudował ją w drzwi, nie zajmuje przestrzeni wewnątrz zamrażarki. Na uwagę zasługuje również filtr Pure N Fresh2, który usuwa nieprzyjemne zapachy, a także technologia chłodzenia Freshshield, która tworzy specjalną barierę, utrzymującą świeżość produktów.

Lodówka, która zrobi za Ciebie zakupy

Marka Samsung stworzyła serię inteligentnych lodówek Samsung Family Hub, które bardzo ułatwiają robienie zakupów i zapewniają wysoki komfort użytkowania. Te lodówki mają ekrany dotykowe o przekątnej 21,5 cala, które zamieniają się w tablicę multimedialną. Zamiast przyklejać do lodówki karteczki na magnesach, można zostawić wiadomość oraz listę zakupów na multimedialnym ekranie. Poza tym lodówka ma wbudowany moduł Wi-Fi, za pomocą którego łączy się z Internetem. Dzięki temu na ekranie można odtwarzać ulubione teledyski, filmy czy seriale, a także korzystać z przeglądarki internetowej. Co więcej, lodówka jest sterowana smartfonem, dzięki czemu możesz sterować nią zdalnie z dowolnego miejsca.

lodówka, która pokazuje, co jest w środku

Lodówka Samsung Family Hub jest również nieocenioną pomocą przy zarządzaniu domowymi zapasami. Producent umieścił w niej trzy kamery, które robią zdjęcia przy każdym zamknięciu drzwi. Obrazy można wyświetlać na swoim smartfonie, co jest dużą pomocą podczas robienia zakupów. Jeśli będąc w sklepie, nie jesteś pewien, czy masz produkty w lodówce do przygotowania konkretnej potrawy, możesz zdalnie do niej zajrzeć i dokupić to, czego Ci brakuje. A jeśli nie masz ochoty chodzić po sklepach, lodówka może zrobić zakupy za Ciebie – przez Internet i od razu zapłacić kartą. To jednak nie wszystko, ponieważ najnowsze lodówki Samsung Family Hub reagują na komendy głosowe. Poza tym oferują wiele nowoczesnych funkcji, które wpływają na świeżość przechowywanej żywności.

Skoro na rynku dostępna jest lodówka, która pokazuje, co jest w środku, a także lodówka, która robi zakupy, w przyszłości możemy się spodziewać jeszcze bardziej zaawansowanych urządzeń z własnym systemami operacyjnymi.

Lodówka, która pokazuje, co jest w środku Lodówka side by side LG GMX945MC9F


Klasa efektywności energetycznej: F
Zużycie energii na rok (kWh): 450
Pojemność całkowita netto (l): 638
Poziom hałasu (dB): 40
Dostępność lodu, Dystrybutor wody, Wi-Fi, Bluetooth, View Inside
lodówka, która pokazuje, co jest w środku
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Łącznie: 1 Średnia: 5]

Post Author: Kaja Tylicka

Specjalistka od sprzętów AGD, w szczególności kuchennych. Lubi proste, ale skuteczne rozwiązania, które sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Prywatnie miłośniczka zwierząt. Jej dom wypełniają dwa wiernie towarzyszące psy, trzy niezależne koty oraz gadatliwa papuga, która zawsze ma coś do powiedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *