Lodówka przyjazna środowisku – czym się charakteryzuje?

Postępujące zmiany klimatyczne destrukcyjne wpływają na środowisko naturalne, w którym żyjemy. Ważne stają się więc działania prewencyjne, na które każdy z nas ma niebagatelny wpływ. Jakie funkcje powinna posiadać lodówka przyjazna środowisku? Dowiedz się, od czego zależy energooszczędność chłodziarko-zamrażarki.

Wysoka klasa energetyczna

Dzięki najnowszym zdobyczom technologii producenci lodówek projektują współczesne modele z dbałością o najlepszą klasę energetyczną. W przypadku lodówek i zamrażarek stosuje się klasy energetyczne od A do G. Najwyższa to klasa A, ale na rynku jest jeszcze stosunkowo niewiele urządzeń z tym oznaczeniem. Natomiast najniższa to klasa energetyczna G. Warto zatem postawić na jak najwyższą klasę efektywności energetycznej. Dzięki ograniczonemu poborowi prądu możliwe jest generowanie dużych oszczędności oraz dbałość o środowisko naturalne. Warto bowiem pamiętać, że lodówka jest podłączona do źródła prądu przez okrągły rok, 24 godziny na dobę – w przeciwnym przypadku lodówka straciłaby swoją funkcjonalność. Tak intensywne użytkowanie sprzętu sprawia, że ograniczenie zużycia prądu staje się priorytetem wśród domowych obowiązków. Lodówka A oszczędza prąd w każdej sekundzie działania urządzenia. Pamiętajmy, mniejsze zużycie energii elektrycznej to także troska o środowisko. Mniejsze rachunki za prąd i ekologia w jednym!

lodówka przyjazna środowisku

Lodówka przyjazna środowisku z funkcją Eco

Funkcja Eco dostępna jest w nowoczesnych modelach lodówek do zabudowy i wolnostojących. Pozwala kontrolować zużycie prądu i automatycznie ustawia temperaturę w chłodziarce na 4 stopnie Celsjusza, natomiast w zamrażarce na -18 stopni Celsjusza. Temperatury te są optymalne dla przechowywanego jedzenia – pozwalają na długo zachować jego świeżość. Jednocześnie utrzymanie takich temperatur pozwala znacznie zredukować ilość zużywanej energii. Energooszczędna lodówka pozwoli podreperować domowy budżet, a także pozytywnie wpłynie na środowisko naturalne. 

Funkcja Super Chłodzenie

Spodziewasz się gości, a cała lodówka zapełniona jest nieschłodzonymi produktami? Producenci stworzyli funkcję super chłodzenie, która zapewnia ekspresowe schłodzenie jedzenia i napojów z jednoczesną oszczędnością energii elektrycznej. Jeżeli potrzebujesz szybko schłodzić wiele produktów żywnościowych na raz, skorzystaj z tej opcji. Zapewnia ona intensywne obniżanie temperatury produktów w krótkim czasie. Funkcja ta niesie ze sobą wiele korzyści. Im krócej trwa proces chłodzenia, tym produkty żywnościowe dłużej zachowują świeżość oraz przydatność do spożycia. Energooszczędna lodówka z zamrażalnikiem u dołu optymalnie wykorzystuje pobieraną energię, która jest intensywnie lecz krótko wykorzystywana przez urządzenie. Produkty będą więc zdrowsze, bo pełne niezmiennych wartości odżywczych, a zużycie energii będzie zredukowane do minimum. Zdrowie, wygoda i oszczędność w jednym!

lodówka przyjazna środowisku

No Frost

Lodówka przyjazna środowisku powinna mieć też funkcję No Frost. Jest ona coraz częściej wykorzystywana w nowoczesnych modelach chłodziarko-zamrażarek. Technologia ta pozwala zachować stały poziom wilgotności w lodówce, dzięki czemu tworzenie się szronu i lodu na jej ściankach zostaje ograniczone do zera. Powstający w lodówce szron lub lód zwiększają pobór energii elektrycznej, co przekłada się bezpośrednio na większe rachunki za prąd. Brak lodu oznacza brak konieczności rozmrażania lodówki. Technologia No Frost pozwala utrzymać w całej lodówce określoną temperaturę, co przyczynia się do zwiększenia trwałości produktów spożywczych. Podsumowując, kontrola wilgotności w chłodziarce oraz zamrażarce przekładają się bezpośrednio na mniejsze zużycie prądu oraz większą troskę o środowisko naturalne.

lodówka przyjazna środowisku
Lodówka Samsung Bespoke RB38A7B6AAP

Klasa efektywności energetycznej: A
Poziom hałasu (dB): 35
Wysokość (mm): 2030
NoFrost: Tak
Dystrybutor wody: Nie
sprawdź cenę
lodówka przyjazna środowisku
Lodówka LG GBV3100CEP

Klasa efektywności energetycznej: C
Poziom hałasu (dB): 35
Wysokość (mm): 1860
Pojemność całkowita netto (l): 300
NoFrost: Tak
sprawdź cenę
lodówka przyjazna środowisku
Lodówka Amica FK299TG.2FXHC

Klasa efektywności energetycznej: C
Poziom hałasu (dB): 39
Wysokość (mm): 1810
Pojemność całkowita netto (l): 250
NoFrost: Tak
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Łącznie: 0 Średnia: 0]

Post Author: Kaja Tylicka

Specjalistka od sprzętów AGD, w szczególności kuchennych. Lubi proste, ale skuteczne rozwiązania, które sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Prywatnie miłośniczka zwierząt. Jej dom wypełniają dwa wiernie towarzyszące psy, trzy niezależne koty oraz gadatliwa papuga, która zawsze ma coś do powiedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *