Czyszczenie pralki z kamienia domowymi sposobami

Pralka to urządzenie, które znajduje się w niemal każdym domu. Wiele osób zapomina o tym, że wymaga ono regularnego czyszczenia. Kamień stanowi jedno z największych zagrożeń. Nie tylko zmniejsza skuteczność prania, ale również może wywołać trwałe uszkodzenia mechaniczne. Nalot z kamienia możemy wyeliminować zarówno za pomocą profesjonalnych środków chemicznych, jak i naturalnymi produktami. Wszystko zależy od naszych osobistych preferencji. My jednak opiszemy, jak przebiega czyszczenie pralki z kamienia domowymi metodami.

Kwasek cytrynowy

AGD łazienkowe możemy wyczyścić za pomocą kwasku cytrynowego. Wystarczy wsypać około 1/3 szklanki do pojemnika na proszek. Następnie uruchamiamy standardowy cykl prania (na około 90 stopni). Istotne jest to, aby bęben pralki był pusty. Nie należy przesadzać z częstotliwością czyszczenia pralki – wystarczy robić to raz w miesiącu. Trzeba pamiętać, że pranie w wysokich temperaturach zwiększa ryzyko pojawienia się nie tylko kamienia, ale również grzybów, czy tez innych drobnoustrojów. Znacząco osłabia to jakość prania. Ubrania po wyciągnięciu z urządzenia mogą wydawać się nieświeże.

Soda oczyszczona i ocet

To świetna alternatywa dla kwasku cytrynowego. Jest to sprawdzony sposób na to, aby pozbyć się nawet głęboko osadzonego kamienia. Musimy wziąć pod uwagę, że jeśli przez kilka lat nie czyściliśmy pralki, to wszystkich osadów nie pozbędziemy się za pierwszym razem. Możemy wykonać papkę z 10 łyżek octu oraz sody oczyszczonej. Ważne jest, aby substancja posiadała optymalną konsystencję. Nakładamy ją na te miejsca, gdzie pojawił się osad. Pozostawiamy na kilka godzin, a następnie dokładanie spłukujemy.

Soda oczyszczona

Sodę oczyszczoną możemy wykorzystać nieco inaczej. Wsypujemy ją do pojemnika na proszek. Dla wielu osób jest to o wiele wygodniejszym rozwiązaniem. Postępujemy tak samo, jak w przypadku czyszczenia bębna za pomocą kwasku cytrynowego. Nastawiamy „pusty” cykl prania. Najlepsze efekty uzyskamy w temperaturze 90 stopni. W ten sposób pozbędziemy się kamienia, a także pozostałych zabrudzeń.

Ocet i kwasek cytrynowy

Mieszanka z octu i kwasku cytrynowego jest rekomendowana w szczególności, jeśli powierzchnia bębna pokryta jest grubym nalotem z kamienia. Duże AGD wymagają większej ilości składników. Wszystko po to, aby stworzyć odpowiednią ilość mikstury czyszczącej. Najlepiej wsypać dwa opakowania kwasku cytrynowego do około dwóch litrów octu. Taką mieszankę wlewamy do pralki. Ustawiamy pełny cykl prania (na najwyższą temperaturę). Minusem octu jest nieprzyjemny zapach. Może on unosić się w łazience, co nie każdemu będzie odpowiadać.

czyszczenie pralki z kamienia Pralka Whirlpool TDLRB 6251BS EU

Klasa efektywności energetycznej: B
Pojemność wsadu pralki (kg): 6
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min): 1200
Poziom hałasu (dB): 79
Zużycie energii na 100 cykli (kWh): 48
czyszczenie pralki z kamienia
czyszczenie pralki z kamienia Pralka Samsung WW70TA026AE

Klasa efektywności energetycznej: B
Pojemność wsadu pralki (kg): 7
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min): 1200
Poziom hałasu (dB): 72
Zużycie energii na 100 cykli (kWh): 52
czyszczenie pralki z kamienia
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Łącznie: 1 Średnia: 5]
+ posts

Post Author: admin

1 thought on “Czyszczenie pralki z kamienia domowymi sposobami

    jana

    (15 listopada, 2019 - 2:10 pm)

    Fajny kot, mój tez często się pakuje do pralki 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *